Czym kierować się podczas wyboru gotowego projektu domu?

Projekty nowoczesnych domów cieszą się wielką popularnością wśród osób, które chcą sprawnie i tanio wybudować własne cztery kąty. Wszystko za sprawą innowacyjnych technologii, które zapewniają sporą oszczędność. Właśnie dlatego jest to rozwiązanie nie tylko dla osób bardzo zamożnych, które mogą pozwolić sobie na wielkie inwestycje. Bez trudu znajdziemy gotowy projekt nowoczesnego domu za 100-150 tys zł. Poniżej opisano, czym powinniśmy kierować się podczas wyboru.

Powierzchnia użytkowa

Nowoczesne projekty domów cechują się zróżnicowaną wielkością, a więc wszystko zależy od naszych osobistych potrzeb. Trzeba jednak mieć świadomość, że im większy budynek, tym wyższy koszt jego budowy. Ponadto nie należy zapominać o kosztach eksploatacyjnych. Utrzymanie obiektu bywa drogie, a niewykorzystane pomieszczenia mogą generować straty. Warto więc określić:

  • liczbę sypialni.
  • liczbę łazienek,
  • dostępność pomieszczeń gospodarczych (np. piwnicy lub garażu).

Oczywistym jest, że jeśli poszukujemy nowoczesnego projektu domu dla wielopokoleniowej rodziny, to jego powierzchnia użytkowa powinna być większa (około 150 m2). W innym przypadku z pewnością wystarczający okaże się dom o powierzchni mniej więcej 100 m2.

Dodatkowe pomieszczenia

Podczas poszukiwań projektu nowoczesnego domu musimy zdecydować, czy dodatkowe pomieszczenia są nam naprawdę niezbędne. Warto zastanowić się, jak często odwiedzają nas goście, którym musimy zagwarantować nocleg. Jeśli rodzina i znajomi składają nam częste wizyty, to pokój gościnny wydaje się być dobrą inwestycją. Może być on jednocześnie naszym domowym gabinetem lub kącikiem nauki. W przyszłości możemy przerobić go np. na pokój dziecięcy.

nowoczesne projekty domów

Wiele osób uważa, że lepiej mieć w domu więcej pomieszczeń, niż mniej. Nie zawsze jest to prawdą, gdyż każdy dodatkowy pokój będzie kosztować nas kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dochodzą do tego koszta związane z utrzymaniem. Nie możemy zrezygnować z jego ogrzewania, gdyż negatywnie wpłynie to na układ grzewczy w budynku.

Comments are closed.