Dom energooszczędny – projekt dla ciebie

Czy dom energooszczędny może być tani? Wyższe, niż w przypadku domu tradycyjnego,  koszty budowy odstręczają wielu inwestorów od marzenia o domu idealnym: wygodnym, zdrowym, tanim w użytkowaniu. Stawiając tradycyjny budynek, rzadko zastanawiamy się, jakie przyjdzie nam płacić rachunki za ogrzewanie, gdy będziemy chcieli mieć dom dobrze ogrzany.

Buduj z profesjonalną ekipą

Rzeczywiście, dom energooszczędny projekt stawia pewne wymagania, a co za tym idzie wyższe koszty budowy. Taki budynek wymaga nowoczesnych materiałów, solidnych izolacji, dobrych okien. Jednakże wydatki można obniżyć, jeżeli do budowy zaangażuje się firmę, która specjalizuje się w realizacjach takich projektów, potrafi więc wykorzystywać nowe technologie i materiały. Co więcej, takie firmy przygotowują też prefabrykaty, dzięki którym budowa szybciej postępuje. Dotyczy to nie tylko domów drewnianych. Jednakże dom energooszczędny – projekt coraz częściej uwzględnia drewno jako budulec na dom całoroczny. Drewno jest dobrym izolatorem, powinno jednak być w dobrym gatunku. Warto też wykorzystywać materiały izolacyjne z naturalnych włókien drzewnych. Taki dom „oddycha”, jest przyjazny dla alergików, utrzymuje właściwą wilgotność. Duże znaczenie ma dobór okien. W przypadku domu energooszczędnego projekt przewiduje okna dopasowane współczynnikami do tego budynku, odpowiednie do bilansu energetycznego. Zastosowanie tzw. ciepłego montażu, czyli piany montażowej z dodatkiem taśmy, odpowiednio uszczelnia okna i ochrania przed ucieczką ciepła z pomieszczeń.

Domy energooszczędne – duży wybór

Chcesz zbudować dom energooszczędny, projekt znajdziesz w gotowych katalogach, nie musisz wydawać pieniędzy na indywidualne zlecenie. Jest taki duży wybór spośród gotowych projektów, że każdy inwestor znajdzie odpowiedni dla swojej rodziny i na swoją kieszeń. Są to domy stosunkowo niedrogie: parterowe bez podpiwniczenia, parterowe z użytkowym poddaszem, ale też i duże, przestronne domostwa dwu- czy trzykondygnacyjne. W każdym przypadku koszty ich użytkowania są zdecydowanie niższe niż w przypadku domów o tej samej powierzchni, ale budowanych tradycyjnie.

Comments are closed.